[ Webhosting profitux.cz ] 

Empire at War+Svět Star Wars, Hudba, Grafika
-AI (kašlete na NPC hurá do MP)

Strategiím ze světa Star Wars se moc nedařilo, aťuž se jednalo o Force Comandera nebo o Galactic Battlegrounds. Empire at War je však něco jiného denně ho na světě hrají tisíce hráčů a stal se součástí zlaté sbírky všech příznivců Hvězdných Válek.

Příběh:

Děj hry se odherává mezi epizodou 3 a 4, kde se za Rebely snažíte získat plány nových stíhaček ( náš starý dobrý X-Wing) a za Impérium se snažíte dostavět Hvězdu Smrti a zničit rebelskou špínu. Kromě kampaně za obě strany můžete vyzkoušet dobývat Galaxii a na výběr máte několik druhů ,,mapy“ ( se skoro všemi planetami galaxie nebo jen s těmi hlavními). Toto dobývání se hraje jako tahová strategie máte před sebou mapu celé galaxie a své jednotky, kterých je požehnaně od obyčejných pěšáků/Stormtrooperů až po Mon Calamariánský křižník/ křižník typu Victory, na výběr jsou zde i hrdinové jako Darth Vader, nebo admirál Ackbar. Když na někoho zaútočíte (nebo někdo na vás) tak máte na výběr buď necháte počítač simulovat bitvu nebo se proti NPC utkáte CPU na mozek. Vyberete-li si možnost číslo 1 tak se vám spustí bitva, pokud jste si postavili orbitální obranu tak nejdřív vesmírná a to je to pravý ořechový, křižníky na cucky , stíhači pod palbou vašich křižníků atd. řekl bych že Vesmírné bitvy jsou asi to nejlepší v celé hře. Po dobití orbity začne váš výsadek, při kterém máte za úkol eliminovat vaše protivníky na klasických mapách jako v AoE apod. Stavět budovy bohužel nemůžete všude ale musíte na speciálních plošinkách , kde máte předem nadiktováno co, kde má stát. Stavění jednotek je celkem originálně vymyšleno, jednotky nevyběhnou z kasáren ale snese je transportér. Jako poslední SP mód je klasický skrimish, kde si můžete vybrat mapu a jestli to bude vesmírná nebo pozemní bitva.

Živoucí Galaxie:

Multiplayer je v EaW na špičkové úrovni můžete hrát buď skrimish nebo soupeřit o galaxii až ve 4 hráčích a to po Lanu a Internetu, co víc si přát doporučuji hned zkusit.
Velký černý nic?? Ne velký černý nic s bílýma puntíkama
Celá hra vypadá skvěle, až na výbuchy, které jsou vždy na chlup stejné. Panáčci jsou vykresleni bezvadně pečlivé šiky stormtrooperů vás jistě nadchnou. Máte všechno hotovo ?? Blíží se váš drtivý úder?? A nudí vás dívat se na panďuláky pořád z vrchu ?? Tak si zapněte filmový mód, to je mód, při kterém to vypadá jako by jste natáčeli vlastní film musím uznat že pro atmosféru (obzvláště ve vesmíru) to udělá maximum, sice kamera ne vždy pozoruje to nejzajímavější , ale i tak to vypadá skvostně.

Závěr:

Skvělá strategie, kterou bych doporučil všem příznivcům Star Wars a i těm, kteří sotva vědí co je světelný meč. Stejně jako každá věc má své mouchy ale není jich zase tak moc aby sem za ně museli jít tvůrci zastřelit. Mezi takové problémy patří špatné výsledky simulovaných bitev, kdy i s přesilou prohrajete a nezbude vám ani voják, který by vám o tom pekle vyprávěl ale když si naopak bitvu zahrajete samy tak vás občas překvapí co dokáže počítač vymyslet za kravskou strategii. Jinak se jedná o opravdu špičkový titul pro všechny.

HW nároky:
Procesor: Intel P3 1.0GHz nebo AMD Athlon 1000MHz 256 MB RAM 32MB 3D grafická karta w/Hardware Transform & Lighting (T&L) Capability Zvuková karta: 100% DirectX 9.0c kompatibilní Operační systém: Win 2000, Win XP